به احترام برخی از دوستان عزیز و همکار بخشی از پیام آنها را منتشر می کنم تا جواب و راه حلی پیشنهاد و مشکل پیگیری شود . 

در مورد این پیام پیشاپیش یک جواب خدمت این دوست بدهم : هرچه دست دولت در عرصه خبرنگار و خبرنگاری کوتاهتر باشد و بروکراسی اداری کمتر باشد نتیجه بهتر خواهد بودُ.هر چند معایبی هم دارد . 

(یک سووال از مسئولین
چرا خبرنگاران رسانه های گروهی باید برای داشتن یک کارت خبرنگاری با هزاران مشکل روبرو باشند و اگر هم  دوره های مقدماتی و تکمیلی را با موفقیت پشت سر بگذارند یک کارت با اعتبار دو ساله به آنها داده می شود که هیچ ارزشی هم ندارد اما در باشگاه خبرنگاران کرمان به راحتی با یک دوره یک ماهه و در شش جلسه کلاس خبرنگاری تشکیل می شود و هر کس در هر گروه سنی و با هر تحصیلاتی به راحتی با پرداخت مبلغی پول می تواند در این کلاسها شرکت کند و خود را به عنوان خبرنگار معرفی کند.
آیا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ نظارتی ندارد.
چرا هر شخصی به راحتی باید خود را خبرنگار بداند در حالی که خبرنگاران و روزنامه نگاران کرمانی با توجه به اینکه  با بدست آوردن سالها تجربه و مهارت در روزنامه های مختلف کار می کنند و از هیچ گونه امکانات و مزایایی هم برخوردار نیستند آیا درست است هر فردی وارد حیطه مبطوعات شود.
از استاندار محترم ، مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواهیم اجازه ندهند آقای احمدی مسئول باشگاه خبرنگاران جوان کرمان فقط با گرفتن 30 هزار تومان یک ماهه 30 – 40 نفر خبرنگار را با مدرک جعلی وارد حرفه شریف خبرنگاری و روزنامه نگاری نماید.
با تشکر
جمعی از خبرنگاران و روزنامه نگاران استان کرمان )

/profile/6709817902/contact /profile/6709817902/contact